Jak tlenoterapia pomaga osobom starszym?
W przypadku wielu problemów zdrowotnych istnieje konieczność zastosowania w leczeniu pacjentów terapii tlenem w komorze hiperbarycznej. Zwykle sesja trwa 60 min, w której trakcie oddycha się skoncentrowanym tlenem. Przez to, że jest on aplikowany pod ciśnieniem trzech atmosfer, do krwi pacjenta “przedostaje się” więcej tlenu niż podczas intensywnych treningów oddychania w normalnych warunkach powietrza. Jak tlenoterapia może pomóc osobom starszym?
Jak działa tlenoterapia?
Wiadome jest, że tlen jako taki pobudza komórki do wzrostu, pobudzając ich wazę odnowy i rewitalizacji. Z tego względu tlenoterapia chętnie będzie wykorzystana w leczeniu pourazowym sportowców. Wpływa ona na złagodzenie i przyspieszenie przebiegu rekonwalescencji po zabiegach. Dodatkowo wpływa również na regenerację po wysiłku, wzmacnia sprawność i funkcjonowanie mózgu, poprawia działanie układu immunologicznego, wstrzymuje rozwój dolegliwości senioralnych, wzmacnia regenerację naruszonych tkanek, a także wpływa na urodę. Co ważne tlen działa bakteriobójczo i regeneracyjnie, przyspieszając redukcję zmian dermatologicznych.
Jakie schorzenia zalicza się do dolegliwości senioralnych?
Dolegliwościami senioralnymi, na które można zastosować terapię tlenem, jest leczenie różnego rodzaju chorób urazowych, zapalnych oraz o podłożu przewlekłym. Odbywa się to w całkowicie bezpieczny, bezinwazyjny. Oddychanie czystym tlenem dotlenia narządy wewnętrzne, działa przeciwbakteryjnie, usuwa nadmiar toksyn z organizmu. Tlen hiperbaryczny także 8 razy zwiększa liczbę komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek i powodują ich pełną naprawę. Będzie ona skuteczna w przypadku leczenia udaru mózgu, stopy cukrzycowej, owrzodzeniach, powikłaniach po radioterapii, reumatyzmie, boreliozie, czy stanach zapalnych.
Dzięki zabiegom nie tylko można zahamować część organizmu przed starzeniem się, jednocześnie poprawiając sprawność ogólną osoby starszej.