Tlenoterapia w leczeniu trądziku
Tlenoterapia wspomaga leczenie wielu schorzeń oraz regeneruje organizm, pobudzając go do działania.
Terapia tlenowa wskazania i przeciwwskazania
Terapia tlenowa polega na dostarczeniu czystego tlenu do organizmu pod ciśnieniem. Komory hiperbaryczne wspomagają leczenie wielu chorób:
- nadciśnienie, miażdżyca,
- migrena, anemia, depresja,
- cukrzyca, otyłość, nadwaga, poprawia przemianę materii,
- stosowana często w przypadku trudno gojących się ran, leczeniu owrzodzeń,
- choroby o podłożu neurologicznym: Alzheimer, Parkinson, a nawet autyzm, ADHD,
- choroby skóry: wysypka, rumień, łuszczyca, trądzik.
Każda metoda terapeutyczna może mieć skutki uboczne i przeciwwskazania u niektórych pacjentów. Dlatego przed umówieniem serii zabieg zawsze należy skonsultować to z lekarzem specjalistą. Niewskazana jest u pacjentów chorobami płuc, rozrusznikiem serca, po operacjach w okolicach klatki piersiowej i układu oddechowego, a także kobiet w ciąży. Specjalistyczne Centrum Medyczne Hipokrates oferuje zabiegi w komorze hiperbarycznej. Wspomaga ona rehabilitację zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wielkość komory, w której opiekun może przebywać wraz z dzieckiem.
Tlenoterapia w leczeniu trądziku
Tlenoterapia poprawia kondycje skóry, poprawia elastyczność, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. Bardzo dobrze wpływa na zmiany skórne, dlatego jest stosowana w leczeniu łuszczycy, egzemy, trądziku oraz w atopowym zapaleniu skóry. Trądzik jest problemem nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Najczęściej u młodzieży występuje w okolicach czoła, nosa i brody, a u dorosłych są to plecy i ramiona, dekolt i szyja. Redukuje także stany zapalne i bakteryjne zarówno na skórze, jak i jej wnętrzu. Przyspiesza wydalanie toksyn, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny. Ponadto zabiegi w komorze hiperbarycznej ujędrniają i wygładzają cerę, zmniejszają przesuszenie skóry, dodając jej świeżości i blasku. Wspomaga regenerację nabłonka, dzięki temu niweluje skutki chorób skórnych.